futuRE:build: egészségügyi ellátást támogató drón, mezőgazdasági applikáció és nyelvtanulást segítő platform nyerte a Deutsche Telekom IT Solutions ötletversenyét

Gazdaság

A helyi mezőgazdasági termelőket és ügyfeleiket összekötő online platform, egy sürgősségi gyógyszerelosztó drón, egy idegen nyelvű beszédkészség-fejlesztő platform és egy a túlterhelt egészségügyi rendszert támogató drón nyerte a Deutsche Telekom IT Solutions a hétvégén megrendezett online nemzetközi ötletversenyét, a FutuRE:buildet. A felsőoktatásban tanulók számára nyitott háromnapos kreatív ideathon a pandémia alatti és utáni világ legégetőbb problémáira kereste a választ. Az értékes díjazás mellett a győztes projektek megvalósítását is támogatják a szervezők.

A Deutsche Telekom IT Solutions futuRE:build versenyén a résztvevők négy témakörben ötletelhettek és dolgozhattak ki innovatív, megvalósítható és fenntartható projekteket: oktatás, egészségügy, társadalom és gazdaság. A háromnapos versenyre összesen 57 pályamunkával neveztek a diákok 47 országból, a csapatban vagy egyéniben dolgozó 519 versenyző munkáját 47 neves mentor segítette az eseményen.

Az oktatás kategóriáját a SPEAK projekt nyerte, egy olyan online platform, ahol a nyelvtanulás során a diákok idegen nyelvű beszédkészségének fejlesztése kerül előtérbe a lexikális tanulás helyett. Az egészségügy témakörben az AIRLIFE kezdeményezés győzött, amelynek fő célja a túlterhelt gyógykezelő rendszerek támogatása annak érdekében, hogy gyorsabban reagálhassanak az olyan életveszélyes helyzetekre, mint például a hirtelen szívleállás. A MedflY sürgősségi gyógyszerelosztó drón a szociális kategóriát nyerte meg, míg a gazdasági témakör győztes pályamunkája, a Sellio app nemcsak a saját témaköre, hanem a végső nyertest kiválasztó zsűri döntése alapján az összetett verseny győztese is lett. Az előremutató applikáció lényege, hogy egyetlen online platformon köti össze a helyi mezőgazdasági termelőket az ügyfelekkel, az árukat pedig egy szabadúszó futárflottával szállítja ki.

„Rengeteg innovatív, inspiráló ötlettel találkozhattunk a háromnapos verseny alatt mind a négy kategóriában. Büszke vagyok a résztvevő diákokra, akik mind releváns, nagyon aktuális társadalmi és gazdasági kihívásokra reflektáló, előremutató projekteket dolgoztak ki. Arra buzdítok minden résztvevőt, hogy folytassák a munkát, hogy sikerre vihessék nagyszerű kezdeményezéseiket” – mondta el a verseny kapcsán Erik Slooten, a Deutsche Telekom IT Solutions ügyvezető igazgatója.

A legjobb projektek kategóriánként 2500 eurós díjazásban részesültek, az összetett verseny nyertese pedig további 2500 eurót vihetett haza. A Deutsche Telekom IT Solutions a nyertes koncepciók megvalósítását is segíti majd.

Az online esemény nagykövete Mariya Gabriel, az Európai Unió innovációért, kutatásért, kultúráért, oktatásért és ifjúságért felelős biztosa volt, a Deutsche Telekom IT Solutions inkubációs partnerei a Telekom Innovation Laboratories, a hub:raum és a MandoLab. A futuRE:build társszervezője a CraftHub.